Oleme seadnud enda toodetele kõrged kvaliteedi- ja keskkonnaalased nõuded: meie tooted on pikaealised (torude eluiga on üle 50 aasta), 100% tootest peab olema taaskasutatav, 100% tootmisprotsessi jääkidest kasutame oma tootmises, tootmisprotsessi jahutusvesi on ringlev. Tänanaseks pärineb 100% elektrienergiast taastuvatest allikatest.
Roheline mõtlemine ei piirdu aga vaid pakutavate toodete ja teenustega, vaid oleme toonud selle oma igapäevasesse tegevusse “seest-välja” põhimõttest lähtuvalt. Green Teami loomine on tõestus selle kohta, et jätkusuutlikud harjumused ei ole mitte ainult võimalikud, vaid need võivad olla ka positiivselt nakkavad.
Green Teami idee pärineb Pipelife juhilt Anti Oravalt, kes möödunud suvel kutsus kõiki töötajaid kaasa mõtlema, kuidas ettevõtet jätkusuutlikumaks muuta. Kutse tõi esmalt kokku 8 kõige vastutustundlikumat töötajat erinevatest osakondadest. Tiim töötab agiilselt, nädalaste sprintidena, tekitades väikeseid kuid mõjusaid muudatusi. Iga tiimi liige panustab täpselt nii palju kui see parasjagu võimalik on, oma põhitöö kõrvalt.
Esimene idee mida rakendasime oli ettevõtte tööohutuse kommunikatsiooni “Take care” laiendamine jätkusuutlikkuse valdkonnale. Lõime visuaalse kampaania, mis hariks kolleege ressursside säästmise olulisuse teemal.
Seejärel juurutasime jäätmete sorteerimise süsteemi. Seadsime kontorisse viiest kastist koosneva sorteerimissüsteemi – hakkasime eraldi koguma pakendit, pandipakendit, olmeprügi, paberit ja biojäätmeid. Juhendasime töötajaid kuidas jäätmeid liigiti koguda ja nii mõnigi sai sellest innustust sarnane süsteem ka oma kodus kasutusele võtta.
Töökeskkonna parendamiseks asendasime kontoris kõik kunsttaimed päris taimedega ja hankisime ka “Click and Grow” nutikad taimekastid mis tagavad kontorilõunateks alati värsked maitsetaimed.
Traditsioonilised kontorite veeautomaadid nõuavad pidevat täitmist ja pudelite vahetamist, mille transport omakorda tekitab ebavajalikke süsiniku emissioone. Selle lõpetamiseks algatas Green Team ettevõtesisese kampaania “Eestis on kraanivesi joogivesi”. Paigaldasime veeautomaadid ning Pipelife töötajad saavad nüüd tarbida otse kraanist tulevat külma, kuuma ja isegi mulliga vett. Veepudeleid pole enam vaja transportida, mis on lisaks CO2 emissioonidele vähendanud ka kontorikulusid.
See kõik sai teoks tehtud vaid 6 kuuga. Ees seisab suur töö taaskasutatud toorme suuremaks kasutuselevõtuks. Lähiajal loome kava oma tegevuspaigas Jüris liigilise loodusliku mitmekesisuse suurendamiseks.
Juba sel aastal uuendame sadeveesüsteemi oma laoalal, et välistada plastiosakeste ja teiste võimalike saasteainete sattumine keskkonda.
Hea meelega jagame oma kogemusi Green Teami toimimisest!