Jaga:

Katuste Sifoon-Äravoolusüsteemid: Riskid, Eelised Ja Projekteerimiskaalutlused

03. september 2024 | 6 min lugemist

Katuse sifoon-äravoolusüsteem on kiire ja tõhus sademevee ärajuhtimissüsteem lamekatustele ning väikese kaldega katustele. Võrreldes isevoolsete süsteemidega on sifoon-äravoolusüsteemil vähemalt kaks korda suurem voolukiirus, mis pakub paremat kaitset lekete ja ülevoolu eest. Korrektseks toimimiseks peavad sifoon-äravoolulahendused olema siiski laitmatult projekteeritud. Rääkisime oma Pipelife Poola eksperdi Maciej Teterka ja nende kliendi, Tadmet Company esindajaga sifoon-äravoolulahenduste nõuetekohase projekteerimise ja muude kaalutluste olulisusest, et tagada optimaalne toimivus ja pikk kasutusiga.

The most effective rainwater discharge technology for flat and low-gradient roofs

MIS ON KATUSE SIFOON-ÄRAVOOL JA KUIDAS SEE TÖÖTAB?

Sifoon-äravoolusüsteemid kasutavad negatiivset rõhku, et luua vaakumefekt ja eemaldada sademevesi katustelt kiiresti. Erinevalt traditsioonilistest isevoolsetest süsteemidest ei satu õhk sifoonsüsteemis püstikutorudesse, mis tagab suurema voolukiiruse ja suurema veemahu eemaldamise ning vähendab veekogunemise riski katustel.

Lisaks säästavad katuse sifoon-äravoolusüsteemid ruumi. Torud saab paigaldada paralleelselt laega ning kasutada saab väiksemaid läbimõõte, ilma et see mõjutaks äravoolu tõhusust.

Kuid korrektseks toimimiseks tuleb iga sifoon-äravoolusüsteemi projekteerimisel arvestada hoone eripärade ja piirkonna sademerežiimiga. 

„Iga viga projekteerimisetapis võib kaasa tuua selle, et kogu paigaldus töötab väiksema efektiivsusega või, mis veelgi hullem, ei tööta üldse,“ lausus Pipelife’i Poola tehnilise toe spetsialist Maciej Teterka. „Seega on oluline, et katuse sifoon-äravoolusüsteemi projekti koostaks keegi, kellel on selles tehnoloogias märkimisväärsed teadmised ja kogemused.“

ILMASTIKUTINGIMUSED: PROJEKTEERIMISE OTSUSTAVAD FAKTORID 

Iga katuse sifoon-äravoolusüsteem on kohandatud konkreetse sademete hulga jaoks. Kui tegelik sademete intensiivsus on väiksem, töötab süsteem nagu traditsiooniline isevoolne süsteem. Kui sademete intensiivsus ületab märgatavalt eeldatavat kogust, ei pruugi süsteem suure sademete hulgaga toime tulla.

Seetõttu tuleb juba projekteerimisetapis arvestada piirkonna tüüpilise sademete hulgaga. Süsteemi suurus määratakse ka selle põhjal, kui sageli tüüpilist sademete intensiivsust tõenäoliselt ületatakse.  

„Ei ole optimaalne paigaldada süsteemi sademete hulga jaoks, mis võib ette tulla vaid korra paarikümne aasta jooksul,“ võtab Teterka kokku. „Sellistel juhtudel on avariiülevoolusüsteemide projekteerimine parem ja kulutõhusam lahendus.“

The most effective rainwater discharge technology for flat and low-gradient roofs

EKSPERTIDE PROJEKTEERITUD: KOGEMUSTELE TOETUVAD SIFOON-SÜSTEEMID 

Et kliendid saaksid alati loota kiirele ja eksperttasemel projekteerimisteenustele, teeb Pipelife koostööd kogenud projekteerijatega, kes on spetsialiseerunud ehitusele ja kellel on laialdased kogemused sifoon-äravoolulahenduste vallas. Projekteerimisteenused on Pipelife’i klientidele kättesaadavad kõigil turgudel. 

Vaid mõne päeva jooksul pärast katuseplaani jooniste ja ristlõigete kohta info saamist koostavad Pipelife’i eksperdid optimeeritud süsteemiprojekti ning jagavad seda kliendiga. Mitmed projektid on juba valminud ja paigaldatud ning kliendid on äärmiselt rahul.

The most effective rainwater discharge technology for flat and low-gradient roofs
The most effective rainwater discharge technology for flat and low-gradient roofs

IDEEST PAIGALDUSENI: SIFOON-ÄRAVOOLUSÜSTEEMIDE KLIENDILUGU

Möödunud sügisel pöördus Põhja-Poolas Kościerska Hutas asuv hulgimüüja Tadmet Company oma uue laohalli katuse sifoon-äravoolusüsteemi paigaldamiseks Pipelife’i poole. Suure hoone (põrandapindala on üle 7700 m² ja katusekõrgus umbes 14 m) jaoks oli vaja pikaajalist, väga usaldusväärset ja tõhusat katuseäravoolu, et kaitsta laokaupu ka äärmuslikes ilmastikutingimustes.

Vastuseks kliendi soovile koostasid Pipelife’i eksperdid projekti, mis oli täielikult kohandatud hoone eripära ja Kościerzyna maakonna sademerežiimiga. Arvestades uue laohoone arhitektuurset plaani, tunnistati parimaks lahenduseks 27 soojendusega sademevee sisselaskeava ja nelja vertikaalse püstikutoruga projekt.

„Meile avaldas muljet Pipelife’i kiirus, reageerimisvõime ja teenuse kvaliteet,“ ütleb Tadmet Company omanik Dariusz Ostrowski. „Projekt oli individuaalselt kohandatud ja professionaalselt valmistatud ning samal ajal oli sellest lihtne aru saada.“

Süsteemi pikaealisuse ja veatu toimimise tagamiseks tarnis Pipelife Poland hoonele tervikliku tootepaketi, mis sisaldas sademevee sisselaskeavasid, ligi 600 meetrit torusid, enam kui 370 liitmikku ja täiendavaid kinnitussüsteeme. Pipelife’i tehnilise toe esindaja hoidis kliendiga kogu paigaldusprotsessi vältel ühendust, et küsimuste või kahtluste korral tuge pakkuda.

Hoone valmis detsembris ja Ostrowski on tulemusega rahul:

„Paigaldamine sujus tõrgeteta, mis annab tunnistust toote kõrgest kvaliteedist ja suurepärasest klienditoest. Paigaldatud drenaažisüsteem on toiminud ootuspäraselt ja probleemideta. Oleme väga rahul tulemusega ja oma otsusega Pipelife’i usaldada.“

Võta meiega ühendust

Jaga:

OTSI
Otsi kõigist tootedokumentidest

Võta meiega ühendust

Saatke meile oma küsimused, tagasiside ja kommentaarid ning võtame teiega esimesel võimalusel ühendust

E-post
Võtame teiega ühendust e-posti teel